Komplexní realitní služby | toprealservis.cz

Úvod » Často kladené dotazy

Často kladené dotazy

Je výhodné prodávat nemovitosti přes makléře?

V dnešní době rozhodně, zkušený makléř je zárukou bezpečného prodeje nemovitosti. Díky jeho zkušenostem je schopný prodat nemovitost i za vyšší cenu než, kterou by dokázal vyjednat, sám majitel. Zkušený makléř je tedy jednoznačně přínosem.

Co znamená označení "partner", které je užíváno na webu?

Jedná se o jedince nebo celé společnosti, se kterými úzce spolupracujeme a jejich služby pravidelně nabízíme naším klientům. Kvality se obávat nemusíte, v rámci nemovitostí chceme sloučit ty nejlepší ve svém oboru, a tak všichni naši partneři jsou dlouhodobě ověřováni.

Kde mohu nalézt adresu Vaší společnosti?

Adresu naší společnosti naleznete v sekci Kontakty.

Máte někde vypsané veškeré služby, které můžete nabídnout?

Všechny naše služby najdete přehledně v sekci Služby.

Jaká je Vaše provize?

Provize se odvíjí od rozsahu služeb potřebných k zajištění úspěšného prodeje nemovitosti. Obvykle se vyjadřuje v procentech z kupní ceny nemovitosti a to v rozsahu 3 - 7% (tzv. čím dražší nemovitost, tím menší procento).

Kdy se provize vyplácí?

Provize je splatná v den uzavření realitní smlouvy (tj. smlouva kupní) a zpravidla je placena z rezervačního poplatku.

Platí provizi kupující anebo prodávající?

Provize je hrazena z kupní ceny a v tuto chvíli je důležité, jestli je kupní cena sestavena z položek (kupní cena + provize), anebo pouze z položky "kupní cena". Jedná se tedy o pouhou účetní záležitost a provize je vždy placena kupujícím.

Jakou cenu nemovitosti mám očekávat?

Cena nemovitosti se stanovuje na základě technického stavu nemovitosti a taky s přihlédnutím na ceny, které jsou obvyklé v dané lokalitě. Samotnou cenu, ale může ovlivnit i případný rozpor mezi nabídkou a poptávkou. Důležitým faktorem je reálné posouzení tržní ceny a to zejména při koupi na hypotéku.

Jak dlouho se nemovitost obvykle prodává?

Délka prodeje se odvíjí od několika parametrů. Běžně prodej trvá v rozpětí 2 až 3 měsíců. Komplikace a s tím spojené prodloužení této lhůty je závislé například na případných nesrovnalostích v zápisu o katastru nemovitostí, dále pak na fyzickém stavu budovy, případných černých stavbách na pozemku, apod.

Jak prodej probíhá?

1. Nezávazná schůzka, vyjasnění postoje prodávajícího, požadavky klienta, apod.
2. Posouzení tržní ceny, prověření nutnosti doplnění dokumentace o PENB (průkaz energetické náročnosti budovy), legalizace, plánů apod.
3. Dochází k podpisu smlouvy o realitním zastupování, focení nemovitosti (možnost využít dron), 3D vizualizace a zpracování inzerce.
4. Organizace prohlídek, komunikace s hypotečním poradcem a prověření zájemců v oblasti financování.
5. Příprava smluvní dokumentace právní kanceláří a zajištění součinnosti všech zainteresovaných osob.
6. Přepis nemovitosti v katastru nemovitostí, předání nemovitosti a vyplacení kupní ceny prodávajícímu z advokátní úschovny.

Je online aukce opravdu důvěryhodná?

Ano, vše je realizované v reálném čase. Prodávající, zájemci i realitní makléř sledují vývoj v reálném čase. Vedle zájemců nemá nikdo právo jakýmkoliv způsobem do průběhu aukce zasahovat. Pokud zájemce přihodí minimální částku ve lhůtě kratší než 5 minut před koncem časového limitu, aukce se automaticky prodlouží o dalších 5 minut. Je tedy nejen transparentní, ale i maximálně spravedlivá.

Je online aukce vhodná pro každou nemovitost?

Tato forma aukce je vhodná zejména pro nemovitosti, o které mají zájem alespoň 3 vážní zájemci. V opačném případě by se mohlo stát, že se objekt nevydraží a prodá se za nabídkovou cenu. Pro tuto situaci máme vypracovaný alternativní postup, který zajistí zhodnocení i bez realizace jakékoliv aukce.

Kontakty

Sídlo: Denisova 263, Pražské Předměstí, 566 01 Vysoké Mýto

Email: info@toprealservis.cz

Tel.: +420 774 724 404

Tel.: +420 739 930 171

IČ: 14244365

DIČ: CZ14244365

Sociální sítě

© 2024 TOPREALSERVIS s.r.o.

Vytvořil: Dominik Šmotek | Mapa webu